Floating – pilnīga izolēšanās pludiņkamerā

F Floatings ir īpaša vieta un īpaša procedūra, kas ir mazāk izplatīta savas tehniskās sarežģītības dēļ. Terminu “floating” un tā alternatīvai “sensory deprivation” latviskošanai valodnieki vēl nav pievērsušies un tadēļ šeit ir lietoti tuvākie būtību raksturojošie termini “pludiņkamera” un “sajūtu izslēgšana”.

Procedūras mērķis ir dot ķermenim iespēju pilnīgi atbrīvoties gan fiziskā, gan sajūtu un prāta aspektā.
Fiziskā atbrīvošanās notiek pateicoties tam, ka apmeklētājs ieguļas ļoti koncentrētā magnija sāls šķīdumā (MgSO4), kam ir ķermeņa temperatūra (+36C). Sāls šķīduma augstās koncentrācijas dēļ ķermenis negrimst un peld šķidruma virspusē kā pludiņš. Tas atslogo pilnīgi visas skeleta locītavas, atbrīvo potenciāli saspiestos nevus, dod iespēju locītavām “ieeļļoties”. Magnija sāls atslābinoši iedarbojas uz muskulatūru, apkārtējā sāls šķidruma un telpas temperatūra, kas ir vienāda ar ķermeņa temperatūru, dod atpūtas iespēju ķermeņa temperatūras regulēšanas sistēmām (nav jāsilda, nav jādzesē), ķermenis atrodas guļus pozīcijā un sirdij ir minimāla slodze asins cirkulācijas nodrošināšanā.
Atslodze sajūtu aspektā jāsaprot, kā ārējo kairinājumu atslēgšana smadzenēm – nav skaņu, nav mainīgas gaismas (ir minimāls apgaismojums), nav fizisku pieskārienu. Pēc īsa brīža jūs vairs nejūtat, kur ir robeža starp ķermeni un apkārtējo vidi.
Atslēgšanās prāta aspektā ir visgrūtāk panākama un ir ļoti vēlama, lai mūsdienu straujajā dzīves ritmā sev iedalītu kaut īsu brīdi bez rūpēm, bez atbildības un pienākumu nastas, bez laika ierobežojumiem un termiņiem.
Aprakstītais efektu kopums tad arī ir tas, ko piedāvā mūsu floatinga sensorās atslēgšanās istaba. Atslēgvārdi šeit ir “ļauties”, “atbrīvoties”.
Papildus iepriekš rakstītajam, atrašanās laikā magnija sāls šķīdumā ķermenis caur ādu uzņem tam tik ļoti nepieciešamu magniju. Kārtīga nomazgāšanās siltā/karstā dušā pirms procedūras palīdzēs atvērties ādas porām un magnija uzņemšana notiks labāk.

Cena par vienu seansu vienam cilvēkam ir 35.-eur (bez laika ierobežojuma). Kamerā pietiek vietas arī divām personām taču tad būs apgrūtināta izstaipīšanās un pilnīga atslēgšanās. Cena divatā vienlaikus ir 50.-eur par seansu.

Biežāk izteiktās bažas.
Vai ūdens ir tīrs?
Peldēšana ir komerciāli pieejama jau vairāk nekā 40 gadus, un no 2016. gada Ziemeļamerikā katru gadu tiek palaists vairāk nekā 1 000 000 floatinga ietaišu. Pat ar tik lielu izlasi nekad nav ziņots par slimībām, kas saistītas ar floatinga tvertnes lietošanu.
Pati magnija sāls arī padara šķīdumu par nelabvēlīgu vidi lielākajai daļai mikroorganismu, un pētījumi ir parādījuši, ka parastie patogēni šādā šķīdumā nevairojas, un atrodoties tajā daudzi no tiem dabiski samazinās. Mūsu sistēmā sāls šķīdums tiek filtrēts un dezinficēts ar ultra violeto staru lampu ik reizi, kad notiek tā sildīšana, lai uzturētu vēlamo temperatūru.
Peldēšana ir ļoti paredzama un pazīstama nodarbe, un, iespējams, pats galvenais, lietotāji nerij šķīdumu, tā novēršot ļoti lielu veselības riska avotu.

Man ir bail no mazām telpām…
Viena no galvenajām atrunām, kad pludiņ tvertņu lietotāji to izmanto pirmo reizi, ir klaustrofobija. Kad tiek piedāvāta iespēja gulēt gandrīz tumšā nelielā telpā, daudzi cilvēki pēkšņi atceras nomācošās bailes no slēgtām telpām, kas citādi nav problēma.
Vienkāršais fakts, ka lietotājs pilnībā kontrolē savu vidi, tostarp apgaismojumu un durvju atvērtību, nozīmē, ka, neskatoties uz to, ka viņš/viņa peld salīdzinoši mazā telpā, tas neizraisa klaustrofobijas trauksmi.

Nevar būt, ka es tur biju tik ilgi!
Viena no visbiežāk sastopamajām atbildēm no pirmreizējiem peldētājiem ir neticība tam, cik ātri šķita paskrējis laiks. Daudzi cilvēki jūt, ka peldēšana ilgst tikai 30–45 minūtes vai mazāk.
Bez maņu impulsu ievades smadzenes zaudē savu laika noturēšanas spēju. Tas notiek gan pirmreizējiem, gan pieredzējušiem pludiņtvertņu lietotājiem. Pat pēc īsa brīža maņu impulsu samazinātā vidē var būt grūti pateikt, cik daudz laika ir pagājis. Tas ir tieši tas, kas dod atpūtu smadzenēm.
Tiekšanās nepievērst uzmanību laika ilgumam ir tas, kas “jāliek aiz auss” dodoties izbaudīt bezsvara stāvokli magnija sāls baseinā.

Plašāks raksts par floatingu.
Wikipedijā par sajūtu atslēgšanu ir apraksts angliski.
Par magnija nepieciešamību (angliski)
Par magnija nepieciešamību (latviski)
Rīgā esam izmēģinājuši un augstu vērtējam līdzīga pakalpojuma piedāvājumu FLOATING UNIVERSE.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *