Krapes muižas ūdensdzirnavas

Jānis un Vineta ūdensdzirnavās saimnieko kopīgi un vienlaikus katrs savā lauciņā. Vineta ir augu un koku patronese, Jānis vairāk būvē un noņemas ar zivīm. Vineta ir “aizrakusies” ļoti senu baznīcu grāmatu ierakstos meklējot ziņas par Krapes muižu … par ūdensdzirnavām senākā ziņa datēta ar 1843. gadu, kad te reģistrēts pirmais jaundzimušais.

Ūdensdzirnavas ir viens no senākajiem cilvēka izgudrotajiem veidiem, kā saimnieciskos nolūkos izmantot dabas enerģiju. Ūdensdzirnavu darbības principos nekas nav mainījies līdz pat mūsu dienām. Kā tās darbojas, varat izpētīt pie mums klātienē.
Cieņu iedveš gan pamatīgo akmeņu būve, gan liecības par to, kā cilvēki cauri gadiem spējuši dzirnavas uzturēt, pasargāt no nopostīšanas un ar tām sagādāt sev iztiku. Varat atbraukt paskatīties. Labvēlīgos apstākļos varam pat nokāpt pazemē un dzirnavu kanālā sataustīt ūdens spēku. Neesam ne muzejs, ne izstāžu zāle, bet varam parādīt kā mēs te saimniekojam šajos laikos un pastāstīt, ko zinām par senajiem laikiem. Labāk iepriekš piezvanīt.

Pie mums ir iespējams